Gå til hovedindhold (Tryk Enter)

Signeringer

Programmet til Fantasyfestival 2023 er under udarbejdelse, men du kan se se signeringstiderne for Fantasyfestival 2022 her. 

Der tages forbehold for ændringer. 

Lørdag 17. september 

Tid Forfatter Sted
Løbende hele dagen Jeanette Sigtenborg Straarup & Co.
Løbende hele dagen Sidsel Sander Mittet Facet
Løbende hele dagen Majbrit Ravnholt Cramer Facet
Løbende hele dagen Ida Søby Fogh Facet
Løbende hele dagen Anne Mette Asp Facet
10.00-12.00 Desmer Kaunitz Desmer Kaunitz
10.30-11.00 Mie Møller Bie DreamLitt
10.30-11.30 Ralph Mølders Bog & Idé
10.45-11.15 Boris Hansen Dansk Fantasy
10.45-11.45 Peter Madsen Alvilda
11.00-11.30 Mads Schack-Lindhardt og Pernille Neergård DreamLitt
11.00-12.00 Laura Helena Pimentel da Silva Forlaget Leitura
11.00-12.00 Majbrit Ravnholt Cramer Facet
11.15-11.45 Anne-Marie Vedsø Olesen og Sidsel Katrine Slej Dommedagsbjerget
11.15-11.45 Mikkel Wendelboe Dansk Fantasy
11.30-12.00 Lene Kaaberbøl Bog & Idé
11.45-12.15 Mette Engel-Holm og Carsten Bossen Christiansen Dansk Fantasy
12.00-13.00 Sven-Ole Thorsen og Lars-Henrik Olsen Dommedagsbjerget
12.30-13.00 Jeanette Varberg Bog & Idé
13.00-14.00 Ruben Greis Calibat
13.15-13.45 Majbrit Ravnholt Cramer Dansk Fantasy
13.15-14.00 Malene Sølvsten og Jeanette Varberg Dommedagsbjerget
13.15-14.00 Lene Kaaberbøl Alvilda
13.30-14.00 Trine V. Ipsen DreamLitt
13.30-14.00 Silja Okking Bog & Idé
13.30-14.30 Ida Søby Fogh Facet
13.45-14.15 Pernille Neergård Dansk Fantasy
14.00-14.30 Mette Sejrbo Lykkedal og Falkenborg
14.00-14.30 Susanne Lykke Lykkedal og Falkenborg
14.00-15.00 Desmer Kaunitz Desmer Kaunitz
14.00-15.00 C. G. Valentin Forlaget Leitura
14.15-14.45 Andreas Boeskov Dansk Fantasy
14.30-15.30 Anne Mette Asp Facet
14.45-15.15 Nanna Foss Dansk Fantasy
14.45-15.30 Peter Madsen og Johan Egerkrans Dommedagsbjerget
15.00-16.00 Kat Lassen Forlaget Leitura
15.00-15.30 Lene Krog Ulven og Uglen
15.00-15.30 Mette Engel-Holm Krabat
15.00-16.00 Sidsel Sander Mittet Facet
15.00-16.00 Boris Hansen Carlsen
15.15-15.45 Merlin P. Mann Bog & Idé
15.15-15.45 C.A. Wolters Dansk Fantasy
15.45-16.15 Ida Søby Fogh og Anne Mette Asp Dansk Fantasy
15.45-16.30 Mette Finderup Alvilda
16.00-16.30 Tanja R. Bisgaard Krabat
16.00-17.00 Peter Madsen Carlsen
16.15-17.00 Sven-Ole Thorsen Broen Shopping
16.15-16.45 Dina K. Sjöblom Dansk Fantasy
16.45-17.15 Louise H.A. Trankjær og Rikke Havner Alrø Dansk Fantasy
17.15-17.45 Pernille L. Stenby Dansk Fantasy
17.30-18.00 Kim Ace Carlsen

 

Søndag 18. september 

Tid Forfatter Sted
Løbende hele dagen Jeanette Sigtenborg Straarup & Co.
Løbende hele dagen Sidsel Sander Mittet Facet
10.00-12.00 Desmer Kaunitz Desmer Kaunitz
10.30-11.00 Carsten Bossen Krabat
10.30-11.00 Stine Bahrt Dansk Fantasy
10.30-11.00 Malene Sølvsten Bog & Idé
11.00-11.30 Mette Sejrbo Lykkedal og Falkenborg
11.00-11.30 Susanne Lykke Lykkedal og Falkenborg
11.00-11.30 Christina E. Ebbesen Ulven og Uglen
11.00-11.30 Anne-Marie Vedsø Olesen Dansk Fantasy
11.15-11.45 Mette Werner Krabat
11.30-12.00 Haidi W. Klaris Dansk Fantasy
11.30-12.30 Sidsel Sander Mittet Facet
11.45-12.30 Peter Madsen og Johan Egerkrans Alvilda
12.00-12.30 Kat Lassen Krabat
12.00-12.30 Andreas Boeskov Bog & Idé
12.00-12.30 Mads Schack-Lindhardt Dansk Fantasy
12.30-13.00 C.G. Valentin Dansk Fantasy
12.45-13.15 Bjarne Nordberg Pedersen Krabat
13.00-13.30 Sissel Moody Dansk Fantasy
13.15-14.00 Mette Finderup, Astrid BZ Madsen, René Toft og Thomas Munkholt Alvilda
13.30-14.00 Mikkel Wendelboe Krabat
13.30-14.00 Malene Sølvsten Dansk Fantasy
13.30-14.15 Anne-Marie Vedsø Olesen Dommedagsbjerget
14.00-14.30 Nanna Foss Bog & Idé
14.00-14.30 Bettina Liane Dansk Fantasy
14.00-15.00 Desmer Kaunitz Desmer Kaunitz
14.15-14.45 Pernille van Dijk Krabat
14.30-15.00 Line Wenzel Dansk Fantasy
14.45-15.30 Malene Sølvsten Dommedagsbjerget
15.00-15.30 Casper Richter Krabat
15.00-15.30 Mariane Mide, Anne Spanget-Larsen og Judith Sølvkjær Dansk Fantasy